post

Jak nadać przesyłkę kurierską na palecie?

Przesyłki kurierskie mogą mieć postać listu, paczki lub nawet palety. Obecnie nie sprawia problemu przetransportowanie większych przedmiotów. Kluczowe staje się odpowiednie zabezpieczenie ich na czas przewozu i skorzystanie z usług profesjonalisty. Paletę można nadać bez konieczności wychodzenia z domu, czyli kurierem przez internet. Jest to niezwykle łatwe, nie zajmuje wiele czasu. Kurier przyjedzie po odbiór przygotowanej palety w wyznaczonym terminie. Do wyboru jest wiele firm kurierskich, dlatego warto porównać ze sobą oferty i wybrać korzystniejsze rozwiązanie.

Jak wysłać paletę kurierem?

Niektórych rzeczy nie można wysłać zwykłą paczką. Warto wobec tego pomyśleć o nadaniu przesyłki paletowej. Każdego oczywiście interesuje to, z jakimi wiąże się to kosztami. Na szczęście obecnie można liczyć na atrakcyjne ceny. Dostępni są różni przewoźnicy, więcej jest w czym wybierać. Świetną opcją będzie dokonanie szybkiej wyceny przez internet. Warto znaleźć stronę brokera kurierskiego, który skupia oferty różnych firm przewozowych. Wystarczy podać wymiary i wagę palety oraz adres doręczenia, aby wyświetliły się dostępni przewoźnicy wraz z cennikiem.

Po wybraniu kuriera przechodzi się do wypełnienia formularza zamówienia. Niektóre firmy przewozowe są w stanie przetransportować przesyłki paletowe, których waga wynosi tonę lub nawet nieco więcej. Zawsze należy to sprawdzić. Istotną kwestią w przypadku wysłania palety jest jej odpowiednie zapakowanie, nic nie może wystawać poza krawędź. Dobrym pomysłem będzie także ubezpieczenie przesyłki. Jeśli dojdzie do wystąpienia jakiegoś uszkodzenia, to nadawca odzyska pieniądze. Dostanie należne odszkodowanie. W wielu przypadkach za ubezpieczenie nie trzeba nawet dodatkowo płacić, wszystko jest wliczone już w cenę usługi.

Co warto wiedzieć na temat przesyłek paletowych?

Bardzo ważną kwestią jest to, aby przesyłka paletowa była już odpowiednio zabezpieczona i czekała we właściwym miejscu. Kurier nie może mieć problemu z jej załadunkiem. Zawsze trzeba mieć na uwadze to, jaka jest maksymalna wysokość palety i jej waga. Jeśli przesyłka będzie zbyt duża lub zbyt ciężka, to niestety trzeba liczyć się z tym, że kurier jej nie zabierze, to samo dotyczy wystawiania przedmiotów poza krawędź palety. Podczas wypełniania formularza nadania przesyłki istotne jest przede wszystkim wpisanie właściwych danych teleadresowych.

Podaje się imiona i nazwiska obu stron, ulice, numery budynków, kody i miasta, numery telefonów, email. W formularzu zaznacza się także informacje o tym, że zamawia się kuriera po odbiór przesyłki. Można wybrać datę odbioru palety i preferowane godziny. Istnieje także możliwość doręczenia przesyłki do punktu przewoźnika, czyli we własnym zakresie. Do zaznaczenia jest wiele usług dodatkowych typu pobranie, zwrotu dokumentów, dostarczenie do konkretnej godziny. Po wysłaniu zlecenia pozostaje uiścić płatność, a następnie wydrukować list przewozowy, który zostanie przesłany na adres mailowy podany formularzu.

Zobacz również  Spółka z o.o. czy jednoosobowa działalność gospodarcza? Która forma bardziej się opłaca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *