post

Jak terminal do kart pozwoli zwiększyć liczbę Twoich klientów?

Terminale kart to urządzenia, które pozwalają klientom korzystać z wygodnych form płatności – zbliżeniowych oraz weryfikowanych za pomocą kodu PIN. W jaki sposób możliwość płacenia kartą wpływa na liczbę klientów odwiedzających sklep? Sprawdźmy to!

Współczesny klient nie wyobraża sobie braku możliwości płacenia kartą w sklepie. Bezgotówkowe formy płatności stały się tak powszechnym zjawiskiem, że współcześnie zarówno duże sieci handlowe, jak i niewielkie osiedlowe sklepiki wprowadzają nowoczesne terminale kart.

Jak terminal wpływa na atrakcyjność sklepu?

Punkt handlowy posiadający terminale kart wiele zyskuje w oczach klientów, stając się miejscem bardziej atrakcyjnym i postrzeganym jako nowoczesne. Pamiętajmy, że współcześnie coraz więcej osób w ogóle nie nosi przy sobie gotówki, posługując się wyłącznie płatnościami zbliżeniowymi czy za pośrednictwem PIN-u. Inwestując w terminale kart budujemy więc z klientem nić porozumienia, dając mu do zrozumienia, że dbamy o jego potrzeby, jednocześnie otwierając się na bezgotówkowe formy płatności.

Transakcje bezgotówkowe to bardzo wygodna forma płacenia za zakupy – klient nie musi szukać drobnych, o które jest często proszony, kiedy decyduje się zapłacić gotówką. Znika też problem z wydaniem reszty, który pojawia się, kiedy większość klientów płaci banknotami o dużych nominałach. Wprowadzając terminale kart dajemy więc klientom wyraźny sygnał, że zakupy w naszym sklepie przebiegną bezproblemowo. Statystyki prowadzone przez sieci handlowe jednoznacznie wskazują, że wprowadzenie możliwości płacenia kartą przyczyniło się do zwiększenia liczby klientów robiących zakupy w danym sklepie.

Zobacz również  Jakie są największe obawy sprzedawców przed wprowadzeniem terminali płatniczych? Obalamy mity.

Terminal kart a doładowania telefonów komórkowych

Kolejną możliwością, która pojawia się, kiedy sklep zainwestuje w terminale kart, jest funkcja drukowania doładowań telefonów komórkowych prepaid. Klient nie musi już kupować standardowych kart-zdrapek, które często okazują się nieczytelne. Zamiast nich otrzymuje wyraźny wydruk z terminala i może bez problemu zasilić konto. Ciekawą opcją jest także możliwość automatycznego doładowania wybranego telefonu z terminala – wystarczy podać sprzedawcy odpowiedni numer. Tego typu rozwiązania wykorzystujące terminale kart płatniczych, bardzo przyciągają potencjalnych klientów.

Cash back – usług wykorzystująca terminale kart

Oprócz możliwości płacenia kartą i doładowywania telefonów, terminale kart posiadają również inne funkcje. Najbardziej popularna jest bez wątpienia innowacyjna usługa cash back, polegająca na możliwości wypłacania drobnych sum pieniędzy (do 300 złotych) podczas płatności kartą. Rozwiązanie to pojawiło się w Polsce kilka lat temu, a dokonanie wypłaty gotówkowej poprzez terminale kart jest możliwe we wszystkich punktach oznaczonych odpowiednim logiem. Dzięki temu osoby, które nie posiadają przy sobie gotówki, a potrzebują drobnych (na przykład na myjnię samochodową), mogą bez problemu wypłacić pieniądze w kasie supermarketu lub saloniku prasowego. To rozwiązanie idealne w miejscach, gdzie nie ma dostępu do bankomatu. Klienci bardzo doceniają możliwość skorzystania z usługi cash back, więc inwestując w terminale kart w swoim sklepie z pewnością zyskamy większe grono odbiorców.

Zobacz również  Faktury wczoraj i dziś