post

Jaki wybrać terminal płatniczy – klasyczny czy przenośny?

Wybór terminalu płatniczego, który będzie dostosowany do specyfiki danej działalności gospodarczej to kwestia, nad którą zastanawia się wielu przedsiębiorców. Dobry czytnik kart powinien zapewniać nie tylko sprawną obsługę wszystkich płatności, ale też rozszerzać ofertę firmy o dodatkowe produktu lub usługi?

Klasyczny terminal czy bezprzewodowy?

Podstawowym rodzajem terminali są urządzenia stacjonarne. Zasada ich działania oparta jest na stałym połączeniu telefonicznym lub internetowym. Dzięki niemu, czytnik może połączyć się z bankiem i potwierdzić realizację danej transakcji. Jeżeli nie możliwe zapewnienie takiej usługi, terminal będzie bezużyteczny.

Terminale bezprzewodowe mogą działać nieco inaczej. Oczywiście, istnieją modele, które także wymagają połączenia internetowego, ale w ofercie znajdują się i takie urządzenia, korzystające z GPRS lub komórkowej transmisji danych. Modele wykorzystujące GPRS są już uznawane za nieco przestarzałe i coraz rzadziej można spotkać je w użyciu. Zdecydowanie popularniejsze są tak zwane mPOS, czyli mobilne punkty sprzedaży. Jak już zostało wspomniane, wykorzystują one transmisję danych, które udostępnia operator komórkowy. Pozwala to na przenoszenie ich w niemal dowolne miejsce – jedynym ograniczeniem jest zasięg danej sieci komórkowej.

 

Jaki terminaMobile Payment an der Kasse im EInzelhandell będzie odpowiedni dla danego biznesu?

Terminale stacjonarne zdecydowanie lepiej sprawdzą się w przypadku działalności, w których zdecydowana większość zakupów dokonywana jest bezpośrednio w punkcie sprzedaży. Stąd tez, jest to idealne rozwiązanie np. dla sklepów oferujących swoje towary na miejscu. W takim przypadku, przedsiębiorcy mogą też rozważyć wyposażenie terminalu w szereg opcji dodatkowych zwiększających zarówno obroty, jak i przychody sklepu. Dostępne są m.in. płatności zbliżeniowe, cash back (wypłacanie gotówki przy kasie), opłacenie rachunków przy użyciu czytnika kart czy opcja doładowania karty pre paid.

Zobacz również  Jak niszczyć płyty CD?

Nieco inna sytuacja jest w przypadku, gdy biznes jest prowadzony i rozliczany w miejscu zamieszkania klienta. Dobrym przykładem mogą tu być firmy z branży gastronomicznej, oferującej jedzenie na dowóz. Idealnym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy jest wtedy sytuacja, gdy klient może zapłacić za produkt od razu przy jego odbiorze. Do tej pory, najczęściej po prostu przyjmowania określoną ilość gotówki. Nie zawsze jest to jednak wygodne – środki w takiej formie trzeba później przewieźć do firmy, przechować w kasie, a następnie wpłacić na konto bankowe. Płatność mobilna przez terminal bezprzewodowy pozwala na poczynienie oszczędności w tym zakresie oraz przyśpieszenie rozliczenia.

Jak widać, wybór rodzaju terminala zawsze powinien być dostosowany do specyfiki działalności i tego, w jakiej branży działa przedsiębiorca.