post

Praca w banku – na co można liczyć

Wiele osób wybiera studia ekonomiczne z myślą o zdobyciu dyplomu, który umożliwi im uzyskanie pracy w banku. Wizja wysokich zarobków i szybkiego awansu sprawia, że zawód bankiera jawi się obecnie jako perspektywiczna praca. Czy wiesz, na jakie profity możesz liczyć, jeśli go wybierzesz?

Milenialsi wyznaczają standardy

Jeszcze kilkanaście lat temu praca w banku była marzeniem większości absolwentów studiów ekonomicznych, ponieważ umożliwiała uzyskanie imponująco wysokich premii i dawała szerokie możliwości rozwoju. Później jednak nastąpił kryzys finansowy, którego konsekwencją była fala zwolnień pracowników banków. Obecnie praca w bankowości znów uchodzi za stabilną, lecz mimo to HR-owcy muszą zadawać sobie coraz więcej trudu, by przekonać kandydatów do wzięcia udziału w rekrutacji. Głównym powodem jest zmiana sposobu postrzegania kariery przez pokolenie milenialsów, które szuka kreatywnej pracy i oczekuje od pracodawcy personalnego podejścia oraz dużej elastyczności. W przeciwieństwie do przedstawicieli wcześniejszych generacji ludzie urodzeni w ostatnich dwóch dekadach ubiegłego wieku często utożsamiają banki z nieco skostniałymi instytucjami, w których brakuje możliwości wykonywania interesujących zadań. Takie podejście młodych kandydatów wymusiło na pracodawcach rozszerzenie katalogu profitów związanych z podjęciem pracy w banku i sprawiło, że oferty zatrudnienia w sektorze bankowości stały się atrakcyjniejsze niż jeszcze kilka lat temu.

Zobacz również  Czym się zajmuje pracownik administracji europejskiej?

Na co możesz liczyć?ekonomia nauka kierunek studia

Odpowiedź na to pytanie różni się w zależności od nazwy banku, warto jednak zauważyć, że coraz trudniej już znaleźć ogłoszenia, w których potencjalny pracownik jest zachęcany do aplikowania jedynie wizją stabilnej pracy. Obecnie umowa o pracę jest standardem, podobnie jak premie uzależnione od efektów. Banki zaczęły więc oferować swoim pracownikom prywatną opiekę medyczną i pakiety rekreacyjno-sportowe, a najbardziej nowoczesne instytucje gwarantują również pracę w stałych godzinach i zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Zestawienie atrakcyjnego wynagrodzenia i licznych profitów w połączeniu z możliwością szybkiego awansu może być kuszące dla absolwentów studiów ekonomicznych – również z pokolenia milenialsów.

Jeżeli więc lubisz pracę z klientem i nie przeraża cię konieczność realizowania ambitnych planów sprzedażowych, rozważ rozpoczęcie ścieżki zawodowej w banku. Warto to zrobić, ponieważ wiele wskazuje na to, że w przyszłości instytucje finansowe będą musiały jeszcze intensywniej zabiegać o młode talenty. A to oznacza, że jeśli teraz zwiążesz swoją przyszłość z pracą w banku, z czasem twoje warunki zatrudnienia będą stawały się coraz atrakcyjniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *