post

W jaki sposób szybko nadawać wiele paczek? – punkt kurierski

Sprzedaż wysyłkowa w ostatnich latach w Polsce bardzo wzrosła. Coraz więcej osób przerzuca się na robienie zakupów online. Dotyczy do zarówno młodych ludzi, jak i starszych. Nie tylko firmy nadają paczki. Coraz więcej prywatnych osób sprzedaje używane rzeczy, które mogą się jeszcze komuś przydać. Dlatego rynek usług kurierskich znacząco wzrósł. A gdzie można nadać paczkę? Jak zrobić to szybko i tanio? Odpowiedź to punkt kurierski.

Punkt kurierski – szybki sposób na nadanie wielu paczek

Na rynku pojawia się coraz więcej firm kurierskich, które oferują swoje usługi. Oferta skierowana jest zarówno do przedsiębiorców, jak też i do osób prywatnych. Naturalnie im więcej paczek się nadaje, tym można wynegocjować niższą cenę. Jednakże firmy kurierskie i tak nie mają zbyt dużej konkurencji, jeśli chodzi o ceny. Są bezkonkurencyjne.

Paczki można nadawać poprzez formularz dostępny na stronie firmy kurierskiej. Można zamówić kuriera do domu lub nadać paczkę w punkcie kurierskim. W każdej niewielkiej miejscowości, takich punktów jest dużo. Wystarczy sprawdzić listę na stronie internetowej przewoźnika.

Jak szybko i tanio nadać paczkę?

Wysyłka paczki jeszcze do niedawna kojarzyła się dużym przedsięwzięciem. Najpierw trzeba było zapakować paczkę, potem wsiąść do auta lub autobusu i udać się na pocztę. Na poczcie bardzo często stało się w kolejce, także cennik usług poczty pozostawiał wiele do życzenia.

Zobacz również  Jaki wybrać terminal płatniczy - klasyczny czy przenośny?

W ciągu ostatnich lat rozwinęła się sieć przewoźników kurierskich. Są firmy większe i mniejsze o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Nadanie paczki firmą kurierską jest banalnie proste. Wystarczy wejść na stronę internetową przewoźnika i wypełnić dostępny formularz. Następnie pozostaje jedynie uiszczenie opłaty i czekanie na kuriera lub dostarczenie przesyłki do punktu kurierskiego.

Od czego zależy cena przesyłki kurierskiej?

Każda firma kurierska posiada swój własny cennik. Przeważnie ceny nie różnią się znacznie od siebie, jednak przed podjęciem ostatecznego wyboru, warto sprawdzić ofertę różnych przewoźników. Są również specjalne firmy, które mają podpisane umowy z kilkoma firmami kurierskimi. Na stronie takiej firmy od razu można porównać cenę.

Cena paczki przede wszystkim zależna jest od jej wielkości i wagi. Liczy się także miejsce docelowe. Oczywiście na terenie Polski obowiązuje jeden cennik, ale można także wysłać paczkę zagranicę i wówczas cena jest wyższa. W cenie zawarte jest także minimalne ubezpieczenie paczki. Jeśli zawartość przesyłki jest cenniejsza niż to ubezpieczenie, to warto dopłacić do ceny podstawowej kilka złotych. Paczka przechodzi przez wiele rąk i czasami może się coś z nią stać po drodze. A ubezpieczenie chroni nadawcę.

Paczka powinna być oczywiście dobrze zapakowana. Jeśli wewnątrz znajdują się kruche przedmioty, to powinny być one dodatkowo zabezpieczone. Najlepszym rozwiązaniem jest zapakowanie paczki w karton i w folię bąbelkową. Na wierzchu w przypadku delikatnych przedmiotów powinna znaleźć się nalepka z napisem „uwaga szkło”.

Zobacz również  Ranking kont firmowych 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *